Zahájení digitalizace

Zahájení digitalizace na Pracovišti fotodokumentačním

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě uspělo v dotačním řízení Digitalizace kulturních statků a národních kulturních památek II. v rámci Národního plánu obnovy.

Naše muzeum spravuje přes 600 tisíc sbírkových předmětů! Z tohoto počtu je zatím jen malá část evidována elektronicky.

V posledních týdnech vzniká digitalizační pracoviště, které bude vybaveno technologickým zázemím, které nám umožní digitalizaci našich velmi různorodých sbírkových fondů.

Právě dnes spustilo Pracoviště fotodokumentační v čele s Vladimírem Štěpánským fotografování oborové skupiny Geologie.
Pro vyzkoušení veškerých funkcí nového vybavení vybral kurátor Petr Mužák atraktivní barevné vzorky nerostů, např. síru ze Sicílie, staurolit z Ruska, ametyst z Kozákova, natrolit z Puchavce.
Objektiv našeho zkušeného fotodokumentátora zaznamená ještě v letošním roce minimálně stovku minerálů a hornin.
Postupně budeme badatelské veřejnosti prezentovat naše sbírky na portálu eSbirky.cz a našich webových stránkách.

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury.