Botanický průvodce stezkou Singltrek Česká Lípa - JARO

Další z botanických průvodců vás provede stezkou vedoucí příměstským lesem pod českolipským vrchem Špičák. Je to jedna z dalších velmi pestrých a mnoha druhy rostlin lemovaných cyklistických tras, která je využívána nejen pro terénní cyklistiku, ale také jako trasa pro pěší turistiku či pro příjemnou lesní procházku.

I zde, na této lokalitě lemující víceméně rušné českolipské sídliště, se vyskytují krom běžných druhů rostlin také druhy vzácné a poměrně nečekané. Postupně vám zde budou rovněž představeny také druhy nalezených hub, k jejichž odbornému určení byl přizván muzejní externí spolupracovník, mykolog, pan Mgr. Martin Kříž.

Nechte se tedy prostřednictvím fotografií pozvat na další botanickou procházku, tentokrát lesem plným vůní a nečekaných rostlinných překvapení. Snímky zde budou uváděny postupně, od jara až do zimy, tak jak se bude měnit pestrá skladba bylinného patra této zajímavé lesní lokality.

V galerii uvidíte i zástupce z oborů, mykologie, zoologie a také snímky toho, co bychom raději nejen na cyklostezce, ale ani jinde v přírodě raději neviděli.

Fotografie jsou řazeny dle abecedy a dle fáze růstu a kvetení jednotlivých druhů tak, jak jsou v rámci jejich dokumentace postupně zachyceny.  Po rozkliknutí fotografií se vám zobrazí jejich název český i latinský.

Na jarní procházku Vás zve, Ing. Marta Knauerová, botanička Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty