Program akcí ekoporadny ORSEJ v roce 2022

   15. května: Vítání ptačího zpěvu

- sraz v 9.00 u muzea
- vycházka s ornitologem směrem do Dubice
- ukázky odchytu ptáků
- kroužkování
- určování druhů ptáků podle hlasového projevu a pobytových stop
  PROGRAM JE ZDARMA

 

 

 ZMĚNA TERMÍNU!!!! 

30. dubna: Ukliďme Česko

od 10 hodin
Unikátní lokalita stanoviště čolka velkého i jeho okolí jsou plné odpadků.
Na akci je nutné se předem přihlásit v Ekoporadně Orsej
ekoporadna@muzeumcl.cz 
 

 

 

 

  14. března: Semínkovna v muzeu

 Vlastivědné muzeum v České Lípě otevírá vlastní semínkovnu

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě se po dvouleté rekonstrukci otevírá návštěvníkům. Spolu s muzeem opět otevře a nabídne své služby i Ekoporadna Orsej, do jejíchž standardních činností patří nejen vzdělávání a spolupráce se školami, ale i poradenství pro veřejnost týkající se ekologie, životního prostředí a ochrany přírody a zapojení do akcí a osvětových aktivit na celorepublikové úrovni.

Novinkou, kterou si Ekoporadna ke znovuotevření připravila, je semínkovna. Semínkovny jsou místa, kde lidé mohou sdílet semena z rostlin, které sami vypěstovali. Každý si může pro vlastní potřebu bezplatně odnést semínka, která do semínkovny věnoval jiný pěstitel, a zase je „vrátí“ v podobě vlastních darovaných semínek. Podstatou je, aby semena byla v podstatě v „bio“ kvalitě, nebyla namořena a nepocházela z chemicky ošetřovaných rostlin.

Semínkovna Orsej bude pro zájemce přístupná přímo v prostorách poradny, kterou lze navštívit vždy v pondělí a ve středu v rámci hodin pro veřejnost už od 1. 3. 2022. 
V pondělí 14. března 2022 od 17 hodin v galerii Chodba proběhne slavnostní křest a otevření semínkovny, na které je pozvaná zakladatelka Inciativy Semínkovna v ČR Klára Hrdá. Ve své přednášce vysvětlí podstatu a přínos semínkoven, kterých je díky její činnosti v ČR už více než 200, pohovoří
o tradici semenaření a semínkoven v USA a ve Francii a zodpoví případné dotazy. Srdečně zveme všechny nadšence a příznivce nových věcí.

 

 

 

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty