• Home
  • S Komenským do komiksu aneb Únikovka s Amosem

S Komenským do komiksu aneb Únikovka s Amosem

Kniha Kláry Smolíkové s ilustracemi Lukáše Fibricha vyšla v roce 2020 v nakladatelství Portál v návaznosti na výstavu Komenský v komiksu.
Kniha získala ocenění Zlatá stuha za literární zpracování v kategorii Literatura faktu pro děti a mládež.
 

 

Na únikovou hru se Filipa těšila. Vybrala si ji na oslavu narozenin a ten nápad spolužáky nadchnul. Dokonce i Vavřinec, řečený Vávra, pozvání přijal. Nejsou ve třídě kdovíjaká parta. Ani učitelé u nich neučí rádi.
Filipa předem nezkoumala, proč se hra jmenuje Cesta z labyrintu. Vlastně jí bylo jedno, jakou únikovku si zahrají, pro všechny to byla premiéra. Dostat se z lodní kajuty ještě šlo, ale další místnosti jsou těžší a těžší a ne každá nápověda jim pomáhá. Hráči mají podezření, že se hra chová jako živá. Nebo se do ní tak zabrali?
Postupně parta zjišťuje, že kromě nalezení klíčů se jim s každou místností otevírají průhledy do života podivného muže v černém, který snad nikdy nespí a neustále má hlavu plnou plánů. Největší hádankou, jejíž rozluštění je klíčem k cestě ven, je totiž sám Jan Amos Komenský. Uniknou z jeho labyrintu?
Příběh Filipy a jejích spolužáků se odehrává během jediného dne stráveného únikovou hrou. Pátrání v jednotlivých místnostech však není završeno jen vyřešením hádanky a nalezením klíče, ale také komiksovým příběhem ze života Jana Amose Komenského.

ISBN: 978-80-262-1656-8
Počet stran: 144
Vazba: pevná
Portál, 2020
Cena: 340,-

   

Předchozí článek

DOMOV/HEIMAT

Následující článek

Krajem svaté Zdislavy

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty