Výstava hub

Výstava hub s mykologickou poradnou

22.–24. 9. 2023

Galerie Chodba

Ekoporadna Orsej při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě (VMG) zve všechny milovníky darů přírody na tradiční výstavu hub, která se koná 22.–24. 9. 2023 v galerii Chodba v hlavní budově VMG.

Výstava bude zahájena v pátek 22. září v 9:00. Mezi 9. a 13. hodinou bude nabídnut tvořivý program pro žáky mateřských a základních škol. „Letos mohu realizovat více dílen, protože mám k dispozici ještě jednu edukátorku, ale stále platí, že je nutné se u mě předem objednat. Vyrobíme si krásné dekorace z podzimních přírodnin. Nicméně i pro školy, které se přijdou jen podívat, bude připraven pracovní list, který budou moci vyplnit na místě, nebo si ho odnést a zpracovat až ve škole. Po celou dobu trvání výstavy bude samozřejmě opět připraveno doprovodné stanoviště s houbovými aktivitami,“ říká koordinátorka výstavy Mgr. Kateřina Ledvinová, vedoucí Ekoporadny Orsej.

Nebude chybět ani mykologická poradna. Mykolog Mgr. Martin Kříž bude určovat přinesené houby a zodpovídat dotazy v sobotu 23. 9. od 13 do 17 hodin.

V minulém roce bylo vystaveno přes 270 druhů nalezených v Libereckém kraji, z toho více než třetina byly houby jedlé, jedovatých nebylo ani 40. Zájem veřejnosti byl velký, proto v tomto roce muzeum nabízí také organizované vycházky na houby za doprovodu pana Kříže. Bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách muzeumcl.cz. Na realizaci výstavy se podílejí i studenti oboru ekologie ze SZŠ a SOŠ, Česká Lípa, p. o.

„Je otázkou přízně počasí, zda se letos podaří překonat tak úspěšnou sezónu, jakou byla ta loňská. Jako každý rok má veřejnost možnost se zapojit do organizace výstavy a přinášet houby na její doplnění, a to od pondělí do čtvrtka 18.–21. září,“ doplňuje Ledvinová, „houby lze nechat na vrátnici muzea.“

Vstup na výstavu i doprovodný program je zdarma a je realizován za finančního přispění Libereckého kraje.

Info pro školy:
Dílničky k houbové výstavě budou probíhat 22. 9. 2023 od 9:00, 10:00, 11:00. Letos máme lektora navíc, takže pojedou souběžně tři dílny na pestrobarevný podzimní závěs.

Objednávejte svou třídu přímo u organizátorky výstavy Mgr, K. Ledvinové: 774 825 089 nebo ekoporadna@muzeumcl.cz.

 

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty