Výstava hub

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě (VMG) si Vás dovoluje pozvat na výstavu hub rostoucích v Libereckém kraji,
a to od pátku do neděle 17.–19. 9. 2021.
Samotná výstava i doprovodné programy pro žáky MŠ, ZŠ a sobotní mykologická poradna  budou probíhat v prostorách Galerie chodba VMG.
Výstava bude zahájena pátečním programem, a to jak naučnými tak výtvarnými stanovišti, určenými pro žáky mateřských a základních škol. Na tyto programy je nutné se objednat!

Mykologická poradna, vedená zkušeným mykologem Mgr. Martinem Křížem, proběhne v sobotu
od 13 do 16 hodin. Právě sem lze přinést jakékoliv druhy hub, které si můžete nechat bezpečně určit,
či se o nich dozvědět více.

Po celou dobu trvání výstavy bude pro malé i velké návštěvníky připraveno doprovodné stanoviště s mykologickou tématikou. V pátek 17. 9. bude výstava hub otevřena zcela mimořádně i v nočních hodinách, a to jako součást Muzejní noci až do 23 hodin.

Věříme, že tato tradiční muzejní akce nabídne nejen příznivcům houbaření, ale také široké veřejnosti zajímavý podzimní zážitek.

Výzva návštěvníkům
Pokud se chcete do výstavního programu aktivně zapojit a vidět své mykologické sběry veřejně prezentované, pak neváhejte. Houby je možné přinášet do Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě v termínu od 15.–18. 9. 2021. Děkujeme za pomoc i vaši spolupráci.
Bližší informace a objednávky na doprovodný výukový program u koordinátorky Ekoporadny Orsej – Veroniky Ličaverové, DiS. (ekoporadna@muzeumcl.cz, 774 825 089).
Vstup na výstavu i jeho doprovodný program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě za finančního přispění Libereckého kraje.

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty