• Home
  • Roman Kárník: Degustace

Roman Kárník: Degustace

Galerijní prostor Jídelna v českolipském muzeu hostí výběr z tvorby českolipského rodáka, akademického malíře Romana Kárníka.

Roman Kárník je malíř a pedagog. V 90. letech 20. století vystudoval pražskou AVU, následně se profesionálně věnoval malování a výstavní činnosti. Po více než 25 letech naplněných pedagogickou činností, které byly příčinou několika tvůrčích odmlk a pauz, se autor naplno věnuje vlastní tvorbě a od roku 2018 výtvarným kurzům pro veřejnost.

Výstava s názvem Degustace představuje průřez výtvarníkovou tvorbou posledních let, většinou olejomalby se zátišími, figurami a krajinami. „Krajina a prostor mě vždycky zajímaly a zdá se, že toto zaměření mi vydrží napořád. Krajiny nepřestaly být mým tématem, jen se mi do obrazů dostávají figury lidí, zejména žen,“ upřesňuje Roman Kárník.

Vernisáž výstavy za účasti autora proběhne v sobotu 6. 5. od 16 hodin. Při této slavnostní příležitosti vystoupí hudebník, skladatel a hudební designer Jaroslav Kořán se svým vlastním nástrojem – Orlojem snivců.

Výstava Degustace potrvá do 2. 7. 2023.

 

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty