• Home
  • Oslavy Dne Země

Oslavy Dne Země

Pro předem objednané kolektivy!

Speciální edukační program ve dnech 22., 23., 24. a 26. 4. pro objednané kolektivy MŠ a ZŠ

25. 4. 10:00 Přednáška o ptačím parku Mnišské louky pro 2. stupeň ZŠ

Hlavní budova VMG

Vstup zdarma

Vlastivědné muzeum a galerie, p. o. Libereckého kraje a Ekoporadna Orsej pořádají ve dnech 22. – 26. dubna Oslavy Dne Země.

U příležitosti Dne Země bude nabídnut speciální vzdělávací program pro objednané kolektivy mateřských škol a prvního stupně základních škol. Letos se slaví už 55. ročník mezinárodního Dne Země a letošní téma je Země versus plasty. Cílem programu bude dětem ukázat, že ač se to může zdát nemožné, existuje řada situací, kdy se jim dá plastům s úspěchem vyhnout a nezvyšovat už tak alarmující produkci plastového odpadu. Každé dítě si také odnese praktický dárek. Program trvá hodinu a půl a začíná se vždy v 10 a 11:30. Ve čtvrtek jsou zvány kolektivy 2. stupně na přednášku Josefa Rutterleho, správce ptačího parku Mnišské louky. Ekoporadna Orsej se dlouhodobě podílí na aktivitách spojených s ptačím parkem Mnišské louky. Unikátní oblast na okraji České Lípy je skvělou ukázkou ekologické práce a příkladem dobré praxe, o němž je dobré vědět. Ornitologové jsou nakloněni spolupráci se školami, jak jen to je v jejich možnostech a muzeum prostor pro osvětu rozšiřuje.

Jelikož je kapacita lektorky, muzejní učebny a přednáškového sálu omezena, prosíme, aby se školní kolektivy hlásily na emailu nastoupilova@muzeumcl.cz, a to do 17. 4. 2024.

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty