• Home
  • XVIII. Muzejní noc

XVIII. Muzejní noc

    

17. září 2021 / od 19.00 do 24.00 hodin

 Ambit a přilehlé klášterní zahrady

V pořadí již osmnáctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v pátek 17. září od 19.00 hodin. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí, pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR. Vzhledem ke stále pokračující rekonstrukci oken a dveří hlavní budovy, která je nadále pro veřejnost po celý rok uzavřena, bude i letos pro návštěvníky připravena večerní prohlídka pouze ambitových prostor s Loretou, kde pokračuje výstava palných zbraní ze sbírky vlastivědného muzea. Loňská muzejní noc se proto tematicky nesla ve vojenském duchu, letos jsme se zaměřili na šermířská vystoupení v klášterní zahradě. Rádi bychom návštěvníkům nabídli také netradiční chodce na chůdách a velkolepou ohňovou show v amfiteátru muzea.                                                                                 

Na hlavním pódiu zazní skladby skupiny Dixi DC, pro děti je připravena loutková pohádka Zvířátka a loupežníci a především pak šermířské duely a závěrečný turnaj o královnu v podání profesionální šermířské skupiny Merlet. Nebudou chybět tvůrčí dílny pro děti ani tradiční pestré občerstvení ve venkovních prostorách.

S platnou vstupenkou z Muzejní noci bude možno v těchto večerních hodinách navštívit i Šatlavu – archeologické muzeum Českolipska a prohlédnout si výstavu o Českolipském kachli. Čeká vás zde také promítání archeologických dokumentů a tvůrčí dílny pro děti.

V letošním roce bude součástí Muzejní noci také tradiční Výstava hub, která bude v prostorách galerie Chodba otevřena návštěvníkům do 23 hodin.

Muzejní noc finančně podpořilo město Česká Lípa.

    

NEPŘEHLÉDNĚTE !!!

!!! VSTUP NA MUZEJNÍ NOC !!!

S ohledem na aktuální protiepidemická opatření (Mimořádného opatření MZ ČR č. 714 platné od 1. 9. 2021) bude třeba bezprostředně před účastí prokázat svou bezinfekčnost:

1) předložit negativní RT PCR test
2) negativní antigenní test (prokázání svým samotestem, provedení nebo zakoupení samotestu na místě (k dispozici bude omezené množství)
3) ukončené očkování proti onemocnění Covid-19
4) prodělání onemocnění Covid, vše ve stanovených lhůtách).

DĚTI

Pokud bylo dítě (6-18 let) v posledních 72 hodinách testováno ve školském zařízení na COVID-19 s negativním výsledkem, dosvědčí to na místě zákonný zástupce Čestným prohlášením. V opačném případě je třeba i u dítěte doložit jeho bezinfekčnost (prokázání svým samotestem, provedení nebo zakoupení samotestu na místě).

Organizátor akce je povinen splnění těchto podmínek kontrolovat a osobě, která jejich naplnění neprokáže, neumožnit účast na akci.

Povinné bude také nošení respirátoru. Ale to jistě všichni znáte a předpokládáte, za což Vám předem děkujeme!

Aktualizace 16. 9. 2021

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty