Masopust na Vísecké rychtě

25. 2. / 10.00–16.00 hodin

Koblihy, chleba se sádlem, rej masek – tradičně první akce nové sezóny na Vísecké rychtě v Kravařích letos připadá na sobotu 25. února.

Vesnický masopust v prostorách prastaré roubené rychty skýtá nevšední zážitek. Brány stavení se otevřou v 10 hodin a hned nato v 11 hodin vyjde masopustní průvod. Ve 13 hodin začne pohádka s názvem „O nevysmrkaném nosu“ z dílny Perly Kučerové, ve 14.30 se Spolek Souznění postará o důležitý masopustní zvyk – vynesení ortelu nad basou, na kterou jsou svaleny všechny hříchy a příkoří, která místní občany za poslední rok postihla. Pozor, své stížnosti mohou na zlovolnou basu vznést i přespolní!

Masopustní veselí budou po celý den doprovázet řemeslníci s ukázkami své tvorby a zájemcům budou k dispozici tvůrčí dílny. „Na dvoře Vísecké rychty bude uvádět návštěvníky do dobré nálady živá muzika, domácí občerstvení zajistí pan Kremina,“ podotýká Marek Hofman, vedoucí pobočky Vlastivědného muzea a galerie a doplňuje: „Není třeba připomínat, že více masek znamená více legrace. Pro příchozí v masce je tedy jako obvykle vstup zdarma.“

11.00 MASOPUSTNÍ PRŮVOD
14.00 O NEVYSMRKANÉM NOSU (pohádka pro děti)
14.30 POHŘBÍVÁNÍ BASY