Masopust na Vísecké rychtě

Masopust na Vísecké rychtě v Kravařích je pravidelně první akcí nové sezóny. Letos Vísecká rychta, pobočka českolipského Vlastivědného muzea a galerie, hostila maškary v sobotu 26. února od 10 hodin dopoledne.

Masopustní veselí doplnili řemeslníci s ukázkami své tvorby a tvůrčí dílničky. Na dvoře Vísecké rychty vyhrávala k dobré náladě muzika. Domácí občerstvení zajistilo místní řeznictví Doušovi.

Porce zábavy by ovšem nebyla kompletní, kdyby se akce neúčastnili také divadelní ochotníci HRAjeto, kteří se starali o zábavu v průběhu celého dne. Ve 13 hodin si připravilo divadlo Matýsek pohádku s názvem Příběh šneka Bedřicha. Soubor HRAjeto se postaral o důležitý masopustní zvyk - vynesení ortelu nad basou, na kterou jsou svaleny všechny hříchy a příkoří, která místní občany za poslední rok postihla. Své stížnosti na zlovolnou basu mohli vznést i sami návštěvníci.

Vesnický masopust v prostorách prastaré roubené rychty skýtá nevšední zážitek. Není třeba připomínat, že více masek znamená více legrace. Pro příchozí v masce byl tedy jako obvykle vstup zdarma a chléb se sádlem a kobliha k tomu.

Děkujeme, že jste přišli a veselili se s námi.