• Home
  • Jeřáb popelavý – tajemný obyvatel českolipských mokřadů

Jeřáb popelavý – tajemný obyvatel českolipských mokřadů

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a projekt “Jeřábí život/Crane Life” podporovaný Zoo Ostrava a Zoo Liberec, pořádají přednášku „Jeřáb popelavý – tajemný obyvatel českolipských mokřadů“. Každoročně pořádaná jarní ornitologická vycházka v rámci Vítání ptačího zpěvu byla kvůli bezpečnostním opatřením proti šíření COVID-19 zrušena, a proto jsme pro vás připravili ornitologickou přednášku náhradní. Na území naší republiky hnízdí jeřábi od roku 1989. Prvním územím, které obsadili, bylo právě Českolipsko se svými rozsáhlými mokřadními biotopy. Pak následovaly další oblasti a dnes se jeřábi vyskytují téměř na celém území ČR. Čím se živí, jak hnízdí a kde přezimují? Proč mají někteří jeřábi na nohou barevné kroužky? K čemu slouží GPS-GSM vysílače?
To, a mnohé další se dozvíte v úterý 25. 5. 2021 od 10.00 na linku: https://meet.google.com/omn-bxti-smw nebo později z vytvořené nahrávky, která bude uveřejněna na webu muzea.

Provázet vás budou Veronika Ličaverová, DiS. a ornitologové Mgr. Markéta Ticháčková a Ing. Petr Lumpe. Těšíme se na Vás!

Akci doporučujeme žákům ZŠ, studentům SŠ, VŠ a víceletých gymnázií i široké veřejnosti.

 

informace u muzejní lektorky Veroniky Ličaverové, DiS.
ekoporadna@muzeumcl.cz ,  774 825 089

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty