Jakub König: Co jsem potkal v širým světě

galerie Chodba

29. 9. – 24. 11. 2024

vernisáž 28. 9. v 16.00

Hudebník a textař Jakub König, známý především díky svému alter egu Kittchen a jako člen hudebních skupin Obří broskev a Zvíře jménem Podzim, se prvně představí ve svém rodném městě jako malíř. Podzimní výstava proběhne v galerii Chodba českolipského muzea.

Jakub König (1978) hraje, píše i kreslí a tyto záliby rád propojuje. Malbě se začal naplno věnovat v době covidu, od roku 2020 se malováním a hudbou živí. Königova hudební cesta začala na českolipském gymnáziu (Stringbreakers, Jakub a obří broskev) a přes maskovaného kuchaře Kittchena a superkapelu Zvíře jménem Podzim došla do aktuální fáze, kdy hraje Jakub sám za sebe s kapelou Hvězdy. Výtvarná činnost se prolíná Jakubovým životem od deseti let. V březnu 2011 knižně debutoval sbírkou kreslených stripů Anjel, následoval flipbook Když piješ… a ilustrovaná kniha Zvíře jménem Podzim. Zatím posledním výtvarným vydáním je letošní booklet k autorově desce Hvězdy, který je složen z obrazů vzniklých přímo ke každé z písní.

Prodejní výstava Co jsem potkal v širým světě představuje autorovu tvorbu z posledního roku. Mix větších pláten a malých obrázků návštěvníky přivede do světa plného melancholie, existenciálních otázek, ale také vnitřního klidu nejen v kruhu rodinném.

Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 28. 9. v 16 hodin a bude obohaceno intimním hudebním vystoupením Jakuba Königa. Na vernisáž pak naváže koncert v klášterní zahradě v rámci Školy rocku.

Jste srdečně zváni.