• Home
  • Den zvířat – „Pestrá krajina se zvířaty“

Den zvířat – „Pestrá krajina se zvířaty“

Středa 6. 10. 2021 od 9.00 do 15.00 hodin

Sedmnáctý ročník již tradiční akce Den zvířat ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě je pořádán pro děti z mateřských a základních škol, pro rodiny s dětmi i širokou veřejnost.

V letošním roce je osvětová akce Dne zvířat nazvaná „Pestrá krajina se zvířaty“ a je zaměřená nejen na ochranu zvířat, ale také na ochranu prostředí, ve kterém zvířata žijí. Celodenní program bude připraven v přilehlé zahradě bývalého augustiniánského kláštera a návštěvníci zde najdou nejen odborná, výuková a sportovní stanoviště, ale také tvůrčí dílny zaměřené na dané téma. Den zvířat je pro všechny zájemce o přírodu a její ochranu připraven za finanční podpory Libereckého kraje ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Libertin, SZŠ a SOŠ a SOU Česká Lípa, s Vyšší odbornou školou sklářskou a Střední školou Nový Bor, Wolkerova 316, p. o., Městskou knihovnou v České Lípě a také pracovišti AOPK ČR CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, CHKO České středohoří, CHKO Lužické hory a Geoparkem Ralsko, Lesy ČR a další. V rámci této akce bude návštěvníkům bezplatně zpřístupněna i právě probíhající výstava v ambitu muzea.

Nutné předchozí přihlášení na program Dne zvířat!

Nejjednodušším způsobem je zápis do tabulky – viz níže uvedený odkaz přihlašování. Zde najdete konkrétní časový harmonogram a můžete si tak sami zvolit nejlépe vyhovující čas příchodu do VMG. Přihlášení je možné také u muzejní lektorky Veroniky Ličaverové, DiS. (ekoporadna@muzeumcl.cz, 774 825 089).

Odkaz pro přihlašování (ctrl + kliknutí)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DHeoictP8RawOAJBXroILliHEqn27X3ticliHdMth8I/edit?usp=sharing

Program je zdarma. Financován z prostředků Libereckého kraje.

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty