Den stromů v České Lípě

DEN STROMŮ V ČESKÉ LÍPĚ

19. 10. 2021, 16–18.00 hodin

dendrologická vycházka parkem od 16.15 hod.; vychází se od sochy Žena s kyticí (GPS 50°41'21.918"N, 14°32'11.079"E)

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a Geopark Ralsko, pořádají podzimní akci v městském parku s názvem „Den stromů“. U sochy Žena s kyticí

v městském parku v České Lípě budou pro účastníky akce připravena odborná i tvůrčí stanoviště a od 16.15 bude uspořádána dendrologická vycházka po parku. V průběhu vycházky i na stanovištích se účastníci dozví, jak nejlépe rozpoznat konkrétní druh podle jeho vzhledu, vůně, hmatu, ale i mnohé o ochraně stromů v naší přírodě. Trasa je nenáročná.

Tato vzdělávací akce je určena široké veřejnosti, především pak rodinám s dětmi.

Program je zdarma. Financován z prostředků Libereckého kraje.