Den stromů

Program pro školy, exkurze pro školy a komentovaná vycházka s dendrologem ČBS

centrem České Lípy pro veřejnost

20. 10. 2023, celý den

Vlastivědné muzeum a galerie, p. o. Libereckého kraje a Ekoporadna Orsej ve spolupráci s Českou botanickou společností si dovolují pozvat děti i dospělé na akce konané k Mezinárodnímu dni stromů 20. 10. 2023.

Dopoledne bude věnované školákům. Na 8:30 je připravena tvůrčí stromová dílnička s povídáním o stromech, na kterou je třeba se objednat v ekoporadně. V případě většího zájmu lze na dílničku přijít i v jiný den. Od listopadu bude potom přírodovědné oddělení muzea nabízet nový stálý vzdělávací program nazvaný O stromech, který bude primárně určen žákům obou stupňů základních škol. Přehled všech vzdělávacích programů pod přírodovědným oddělením je uveden na webu muzea v sekci Orsej.

Na 10:30 je naplánována exkurze s dendrologem Pavlem Zdvořákem pro studenty, a sice do městského parku.

„V českolipském parku je přes osmdesát druhů dřevin, strávit se tam dá klidně celý den, ale to není naším cílem. Stačí, když si projdeme dominanty a povíme si k nim pár zajímavostí. A třeba bude mezi dětmi nějaký budoucí dendrolog,“ říká vedoucí ekoporadny Mgr. Kateřina Ledvinová.

V 15 hodin dostane příležitost k procházce s odborníkem veřejnost. Sraz je před muzeem a půjde se po českolipských zajímavostech.

 „Pokud bychom zaznamenali zvýšený zájem o exkurze s dendrologem, tak se pokusíme zájemcům vyjít vstříc v jiné dny,“ dodává Ledvinová.

Kromě povídání o různých druzích stromů a jejich zvláštnostech bude prostor i pro dotazy účastníků, ale i třeba fotografie dřevin k určení.
 Mgr. Kateřina Ledvinová
 Ekoporadna Orsej

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty