Den stromů

Komentovaná vycházka s dendrologem ČBS centrem České Lípy

19. 10. 2022, 16.00 hodin sraz účastníků u muzea

Vlastivědné muzeum a galerie, p. o. Libereckého kraje a Ekoporadna Orsej pořádají ve spolupráci s Českou botanickou společností 19. 10. 2022 při příležitosti Mezinárodního dne stromů komentovanou vycházku městem. Sraz účastníků bude v 16 hodin u muzea, pak se v doprovodu dendrologa České botanické společnosti Pavla Zdvořáka a pracovnice ekoporadny Kateřiny Ledvinové vyrazí centrem města. Akce je zdarma a účastníci se mohou odpojit, kdy budou chtít. Připraven bude i doprovodný program a dárečky pro děti, ale i překvapení pro dospělé účastníky.

„Procházku vřele doporučuji všem, kteří se kolem sebe chtějí začít dívat novýma očima. Chodíme kolem nich, míjíme je, a pokud neřešíme jejich kácení, vlastně nás ani nezajímají. A přitom stromy, a zvlášť ty městské, jsou neuvěřitelně zajímaví, užiteční a vytrvalí obyvatelé měst. Poskytují úkryt a potravu různým živočichům, fungují jako klimatizace, snižují prašnost, produkují kyslík atd. Důvodů, proč ve městech udržovat zeleň, bychom našli ještě mnoho. My jim na oplátku dáváme zabrat. Mohu zaručit, že po vycházce budou její účastníci na stromy nahlížet jinak, budou je obdivovat a těšit se z jejich přítomnosti,“ říká Kateřina Ledvinová.

Kromě povídání o různých druzích stromů a jejich zvláštnostech se bude hovořit i o legislativě s nimi spojené, dotazy účastníků, ale i třeba fotografie dřevin k určení budou vítány.

                                                                                                       Mgr. Kateřina Ledvinová

                                                                                                                 Ekoporadna Orsej

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty