• Home
  • Čekání na Ježíška

Čekání na Ježíška

10. 12. 2023, 10–16 hodin

budova VMG

Vlastivědné muzeum a galerie, p. o. Libereckého kraje a Ekoporadna Orsej zvou malé i velké na předvánoční tvoření, které se letos koná v neděli 10. prosince 2023 od 10 do 16 hodin v hlavní budově muzea.

V minimálně 12 workshopech si návštěvníci mohou vyzkoušet celou řadu zajímavých technik. Kromě již celkem obvyklých dílniček, kde se budou dekorace a drobné dárky tvořit ze dřeva, přírodnin a papíru, bude zařazeno i plstění, drátkování, malování na sklo a další. Nebudou chybět ani tradiční pečení cukroví, malování perníčků a pouštění skořápkových lodiček.

Od dílniček si mohou nejen děti odběhnout na pohádku. Letos jsou připravené celkem tři. V 11 hodin vystoupí Teta Perla s loutkovou pohádkou „O Ježíškovi“, v 12:30 páťáci ze ZŠ Pátova s vystoupením nazvaným „Jak ořechová skořápka plula na Vánoční ostrov“ a ve dvě hodiny dostane prostor profesor Zlomtužka a jeho „Dopis Ježíškovi“.

„Věříme, že vyrobit si krásné maličkosti, zajít si na pohádku, nebo prostě jen pobýt ve vánočně naladěné hlavní budově muzea je jedinečný zážitek. Komu se nechce tvořit, může si jen projít expozice,“ říká Mgr. Kateřina Ledvinová, vedoucí Ekoporadny Orsej a organizátorka akce. Kromě stálých expozic láká muzeum na výstavu v Maštálkově výstavní síni Kartounky v České Lípě a v galerii Chodba budou vystaveny betlémy z muzejních sbírek. Kvůli Čekání na Ježíška bude mimořádně otevřeno bistro U Kozla naproti muzeu, aby si lidé mohli dojít na oběd a nemuseli spěchat domů.

„Klid, radost z tvoření, to je náš cíl. U nás se zkrátka nevyplatí pospíchat,“ dodává organizátorka.

                                                                                                       Mgr. Kateřina Ledvinová

                                                                                                                 Ekoporadna Orsej

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty