Vlastivědný spolek Českolipska

Je spolek, založený za účelem šíření poznatků o historickém vývoji a přírodních poměrech na území, jehož jádrem je oblast sahající od Šluknovského výběžku až k Bezdězu a od Labe k Ještědu. Tyto cíle jsou naplňovány vydáváním vlastivědného sborníku Bezděz a dalších publikací a pořádáním přednášek a exkurzí ve společenskovědní a přírodovědné oblasti. Spolek byl založen v roce 1990 za účelem vydávání vlastivědného sborníku Bezděz. V roce 1997 došlo ke spojení spolku s obdobně zaměřeným Klubem přátel muzea, který působil při muzeu od roku 1967 s přerušením v letech 1972–1986. Členové Vlastivědného spolku Českolipska mají bezplatný vstup do expozic a na výstavy Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě a dostávají bezplatně sborník Bezděz.

Program akcí

 

20. května -sobota
 vlakový zájezd do Saska. Dva hrady na Labi: Wehlen a Rathen
Odjezd z České Lípy z hlavního nádraží v 7.38 rychlíkem do Děčína a dále vlakem do stanice Stadt Wehlen. Prohlídka hradu a pěší putování v délce 7 km s návštěvou výletního místa Bastei a hradu Rathen.
Odjezd ze stanice Rathen kolem 16. hodiny. Návrat do České Lípy v 18. 21 hodin
Výhodná jízdenka pro pět osob Elbe, cena 550 Kč

ČERVEN

24. června -  sobota
 autobusový zájezd do Lužice a Saska
Odjezd od muzea v 7. hodin
Trasa: Česká Lípa – Rumburk – Neukirch (tkalcovská vesnice) – Bischofswerda (prohlídka města) – Rammenau (nejkrásnější zámek v Lužici) – Kamenz (město lužického Šestiměstí) – Pulsnitz historické město, středisko výroby proslavených perníků
Návrat kolem 17. hodiny
cena: 300 Kč, přihlášky od 1. června v muzeu

28. června, středa
Maštálkova síň v 16. 30 hodin
Vernisáž výstavy Velká válka a revoluce. Výstava ke stému výročí bolševické revoluce. Sociální dopady společenských převratů ve 20. století.

 

Obsahy Sborníků Bezděz                  Z historie vydávání sborníku Bezděz - více zde a zde

Další informace o Vlastivědném spolku Českolipska zde.     Napsali o nás - více zde.

Přehled akcí, archiv a fotogalerie z roku 2015      Přehled akcí, archiv a fotogalerie z roku 2016

Přehled akcí, archiv a fotogalerie z roku 2017